MM 20 Rock-Funk Licks, LICK 8

LICK 8
Lick 8 zaczyna się rytmiczną partią z tłumionymi strunami, opartą o akord C-Dur i D-moll, następnie na końcu mamy slajd na dwóch strunach jednocześnie. Umiejscowienie końcówek ,które są grane za pomocą techniki slajd możemy wytłumacz akordem D-moll i w drugim przypadku D-moll lub F-Dur. Dalej czeka nas  technika sweep picking i pull off. Fragment rozłożony jest na trzech strunach. Oparty w całości o 1 schemat pentatoniki molowej D. Na samym końcu będziemy podciągać strunę o 1/2 i cały ton.
ZOBACZ FILM
MM-Lick-8_200png
Jeden fragment do dalszej pracy!
MM-Lick-8_200_7png
Fragment I - jak już wcześniej pisałem mamy tu technikę sweep picking i pull off. Fragment rozłożony jest na trzech strunach. Oparty w całości o 1 schemat pentatoniki molowej D. Idąc dalej możemy rozłożyć tym sposobem inne schematy pentatoniki lub akordy! W filmie pokazuję jak to zrobić. Nawiązałem do tego sposobu grania akordów w odcinku, który ma pomóc przygotować się do pracy z moimi lickami. Jeśli ktoś uważnie to przerobił to nie powinien mieć teraz problemu ;) 

Miłej pracy życzę!


Zapisując się do Newslettera będziesz miał/a możliwość pobrania wszystkich materiałów z cyklu MM 20 Rock-Funk Licks w formie pdf, gp5, gpx, mp3 zagrywka i mp3 podkład.