MM 20 Rock-Funk Licks, LICK 7


LICK 7
Lick 7 w pierwszej części opiera się o 7 i 1 schemat skali molowej D lub głównie na 1 schemacie pentatoniki molowej D z dodatkiem dźwięków ze skali(zależnie jak kto to pojmuje/wizualizuje na gryfie).Mamy też rozłożony akord dm7 z kwartą (4). Dźwięki, które gramy to D-pryma, F-tercja mała, G-kwarta, A-kwinta, C-septyma mała i D-oktawa.  Druga część to proste podejście na strunie E1 po dźwiękach pentatoniki z użyciem slajdu i grania techniką artykulacyjną która nazywa się staccato- technika, w której kolejne dźwięki są grane oddzielnie. I na końcu trochę podciągania o cały ton.
ZOBACZ FILM

MM-Lick-7_200png 
Tym razem wybieram jeden fragment do dalszej pracy!
MM-Lick-7_200_4png

Fragment I - to rozłożony akord dm7 z kwartą (4). Chodzi o ten mały czerwony kwadrat. Dźwięki, które gramy to D-pryma, F-tercja mała, G-kwarta, A-kwinta, C-septyma mała i D-oktawa. Analogicznie tą kolejnością interwałów, idąc po dźwiękach ze skali możemy ograć akord na każdym kolejnym stopniu skali. Na strunie E6 gramy prymę akordu, na A5 tercję, kwartę i kwintę a na strunie D4 septymę i oktawę. W ten sposób dostaniemy schematy wszystkich akordów, której powstają na stopniach skali z dodatkiem septymy i kwarty. 

Miłej pracy życzę!

Zapisując się do Newslettera będziesz miał/a możliwość pobrania wszystkich materiałów z cyklu MM 20 Rock-Funk Licks w formie pdf, gp5, gpx, mp3 zagrywka i mp3 podkład.