MM 20 Rock-Funk Licks, LICK 4

LICK 4
Lick 4 oparty jest na paru schematach pentatoniki molowej D, dodatkowo pojawia się blue note i nona! Czyli mamy taki sam zestaw jak w zagrywce nr.3. Jest tu sporo techniki hybrydowej, nieco legato, hammer-on, slajd i podciągnięcie o pół tonu na samym końcu frazy. 
ZOBACZ FILM 
MM-Lick-4_200png

Trzy Fragmenty do dalszej pracy!


MM-Lick-4_200_2_200png
Fragment I - gramy legato dźwięki G,Ab,A, na pierwszej strunie techniką hybrydową dodajemy dźwięk C i wracamy na drugą strunę dźwiękami A i Ab. I tak kółko sześciu dźwięków na się zamyka.
Spróbuje przenieść tą pętle w inne miejsca na gryfie. 

Fragment II - to krótki fraza, którą analogicznie przechodzimy przez kolejne schematy pentatoniki.
Możemy wykorzystać ten schemat grając wertykalnie(pionowo) i horyzontalnie(poziomo) wszystkie schematy pentatoniki. Tak jak pokazuję to na filmie.

Fragment III -  Tutaj zaczynamy od techniki hammer-on, kostkujemy, wtedy slajd i na końcu podciągnięcie o pół tonu. Spróbuj przenieść tą frazę kolejno od każdego dźwięku skali na różnych strunach. podciągnięcie będą wychodziły o pół tonu między dźwiękami E/F i A/Bb i reszta o cały ton, tak jak to w skali molowej D wychodzi. 

Miłej pracy życzę!

Zapisując się do Newslettera będziesz miał/a możliwość pobrania wszystkich materiałów z cyklu MM 20 Rock-Funk Licks w formie pdf, gp5, gpx, mp3 zagrywka i mp3 podkład.