MM 20 Rock-Funk Licks, LICK 2

LICK 2
Lick 2 oparty jest o wszystkie schematy pentatoniki molowej D i zagrany jest tylko na dwóch pierwszych strunach! Zaraz zobaczymy jak sobie radzisz z takim graniem. 
Na początku jest dodany Blue Note. Dostajemy skalę/pentatonikę Bluesową. Na końcu zagrywki jest jeden dźwięk z poza pentatoniki. Dźwięk E - jest zapożyczony ze skali molowej D i leży na jej 2 stopniu. Niżej zapis licku a następnie omówienie wybranych fragmentów do dalszej pracy!
ZOBACZ FILM

MM-Lick-2_100_1jpeg

Przy licku 2 też wybrałem trzy fragmenty, które omówimy dokładniej i
postaramy się je wykorzystać na inne sposoby. 

MM-Lick-2_100jpeg

Fragment I
- wykorzystuję tu Blue Note czyli dźwięk Ab w naszym przypadku.
Spróbuj wykorzystać ten zaznaczony fragment na różne sposoby w wielu miejscach. Na diagramie poniżej widać powtarzalność tych dźwięków na gryfie. Wykorzystaj to i do dzieła! 

Zrzut ekranu 2018-04-24 o 091603-kopiapng
Zrzut ekranu 2018-04-24 o 110522-kopiapng
         
 1                     3                    5                     7                    9                               12                             15

Fragment II
- jest to krótki schemat składający się z trzech dźwięków, który powtarza się na wszystkich schematach pentatoniki i zawiera technikę zwaną slajdem. Przenieś naszą zagrywkę na inne pary strun. Wymyśl swój krótki schemat, którym ograsz wszystkie schematy pentatoniki. Spróbuj grać solówkę/improwizację tylko parami strun. 1z2, 3z4, 5z6. jedyne co nas ogranicza to kreatywność i nasz warsztat.

Fragment III - trzy dźwięki ale mogą sprawić trochę problemu. Tu możemy przypomnieć słowo artykulacja. Czyli coś co się ćwiczy/wyrabia latami i jest dosyć osobiste. Trzy dźwięki i mamy tu slajd, bardzo szybkie podciągniecie o pół tonu i ostatni dźwięk jest wydobyty za pomocą techniki pull off. W całej tej frazie kostkuję tylko pierwszy dźwięk.

Miłej pracy życzę!

Zapisując się do Newslettera będziesz miał/a możliwość pobrania wszystkich materiałów z cyklu MM 20 Rock-Funk Licks w formie pdf, gp5, gpx, mp3 zagrywka i mp3 podkład.